Velká část uživatelů je zvyklá komunikovat pomocí textových zpráv. V případě mnohých používaných radiostanic to však z důvodu toho, že nemají displej a klávesnici není možné. Dejte radiostanici displej s aplikací TRBOnet Bluetooth messenger. Rozšiřte své možnosti komunikace v radiové síti.

TRBOnet Bluetooth messenger

Aplikace umožní uživateli spojit pomocí bluetooth radiostanici se svým mobilním zařízením. Na něm potom odesílá a přijímá textové zprávy. Zprávy napsané v aplikaci TRBOet Bluetooth messenger jsou přenášeny pomocí radiové sítě. Vzhledem k tomu, že se pro přenos zprávy mezi adresáty používá radiová síť, jsou zprávy zdarma. Výhodou je také bezpečnost, protože přenášené zprávy jsou zašifrovány ve stejné úrovni jako veškerá další komunikace v radiové síti. Příjemce zprávu obdrží a zobrazí na displeji radiostanice. V případě, že radiostanice příjemce nemá displej, je nutné zprávu zobrazit v aplikaci TRBOnet Bluetooth messenger. To platí i v opačném případě, kdy odesilatel má radiostanici s displejem, ale příjemce ne. Zde musí být příjemce vybaven aplikaci TRBOnet Bluetooth messenger.

Aplikace je dostupná pro platformu Android.  Je spojená s uživatelským účtem mobilního zařízení. Plná verze aplikace však není zdarma a uživatel si jí musí stáhnout z google play.

 

Vlastnosti:

Trbonet Bluetooth messenger

TRBOnet Bluetooth messenger

  • podpora MOTOTRBO radiostanic s diplejem i bez displeje
  • zasíláni zpráv pomocí radiové sítě
  • zobrazuje stav doručení
  • seznam kontaktů uživatele
  • automatické připojení k radiostanici
  • zvuková a obrazová notifikace o přijetí zprávy
  • automatická změna zobrazení podle orientace zařízení
  • podpora zobrazení pro telefony i tablety

 

Vzhledem k tomu, že aplikace komunikuje s radiostanicí pomocí bluetooth, je nutné aby byla radiostanice tímto modulem vybavena.

Modul pro bluetooth je součástí modulu GPS, ten je pouze u radiostanic řady DP/DM4xx1 a DP/DM4xx1e.

O dalších možnostech komunikace pomocí textových zpráv připojuji odkaz na starší článek, který se touto problematikou zabýval.

Textové zprávy v radiostanicích MOTOTRBO

 

Trial verze aplikace je ke stažení zde:

TRBOnet Bluetooth messenger