GSM textové SMS zprávy z aplikace TRBOnet

Hromadné odesílání SMS zpráv je využíváno městy pro informování občanů. Textové SMS zprávy informují o situaci ve městě, haváriích městských sítí, ale i o kulturním programu a trávení volného času.

Tímto způsobem může nyní komunikovat i uživatel aplikace TRBOnet.

Způsob jak tuto komunikaci využít je velice jednoduchý. Nejnovější verzí aplikace TRBOnet 5.1 je plně podporován GSM modem Cinterion GSM modemBGS2T-232. GSM modem se pomocí sériového kabelu RS232 připojí k počítači, na kterém je nainstalován TRBOnet server a do modemu se vloží SIM karta. Je možné zvolit SIM kartu se zcela novým telefonním číslem, nebo je možné využít možnosti vydání duplicitní SIM karty a používat stejné telefonní číslo jako například na služebním telefonu. V aplikaci je poté modem používán pro odesílání krátkých textových zpráv SMS.

Podle podrobnosti databáze odběratelů informací můžou být zasílané informace konkretizovány.

 Zprávy je možno odesílat příjemcům, kteří bydlí například v konkrétní městské části, nebo jsou například zaměstnanci společnosti. Zprávy jsou odesílané jednotlivě nebo je možno využít hromadné odesílání vybraným příjemcům.Zasílané zprávy můžou mít různý obsah. Je to třeba oznámení o blokovém čištění ulic, mimořádná situace ve městě ať již bezpečnostní nebo ekologická.

Použití GSM modemu s aplikací TRBOnet přináší také zvýšení komfortu.

Operátor nemusí složitě spát textové SMS zprávy na mobilním telefonu, ale může jí jednoduše napsat na klávesnici počítače. Aplikace mimo jiné umožňuje odesílat připravené zprávy ze seznamu. Textové zprávy jsou také přijímány a operátor tedy může ihned reagovat a odpovědět, nebo informaci předat dál. Veškerá komunikace, která je přes modem vedena je v aplikaci zaznamenána a uchována.

GSM modem není určen a aplikaci TRBOnet pro hlasovou komunikaci a je možno modem použít pouze pro odesílání SMS zpráv. V případě že by uživatel měl potřebu z aplikace TRBOnet hlasově komunikovat v telefonní síti musí jí rozšířit o modul pro telefonii.

 

Textové SMS zprávy

 

 


Kontaktujte nás

E-mail koms@koms.cz
Telefon +420 315 602 222
  +420 605 252 835
Kontaktní formulář Pošlete nám zprávu z webu
Vizitka Hledáte někoho konkrétního?
Umístění na mapě Tady nás najdete
KOMS Mělník a.s. - idatabaze.czElektronické přístroje, zařízení - idatabaze.cz

Chcete investovat do digitální technologie Mototrbo? Nechte se inspirovat možnostmi, které vám Mototrbo dá.

Vzpomínám na dobu před 6 lety. Naši zákazníci si mysleli, že nemají důvod přejít na digitální komunikaci. Přesto 85% z nich během prvních 3 let začalo technologii Mototrbo používat. To jsme ani my nečekali.

Mototrbo je bezpečná investice s širokým uživatelským nastavením, která přináší to, co je pro vás klíčové:

  • Rychlejší komunikaci mezi skupinou a jednotlivcem
  • Efektivnost a bezpečnost
  • Vynikající kvalitu

Pokud chcete také patřit k našim spokojeným zákazníkům, napište nám svůj email a dostanete od nás bezplatně kompletní podporu a další bonusy.

Reference

Všechny reference
Top