bezpečnost

Bezpečnost. Tváří v tvář nezáviděníhodnému úkolu splnit stoupající očekávání zákazníků a zároveň udržení bezpečnosti v nebezpečných a rizikových prostředích.

To je neustálý boj pro výrobce. Existuje jistě mnoho prostředků, které jsou každý den užívány pro zajištění bezpečnosti a v případě, že dojde na nejhorší, mělo by dojít i na rychlou a účinnou reakci.

MŮŽE MÍT ZPŮSOB KOMUNIKACE SVOU ÚLOHU V OBLASTI BEZPEČNOSTI?

bezpečnost
Jednoduchá a rychlá odpověď zní, že ano.

Komunikace může zlepšit bezpečnost zařízení bezproblémovou komunikací v reálném čase. Důraz na slovo “může” je jednoduchý. Komunikační zařízení skutečně nabízí potenciál pro zajištění bezpečnosti. Toho, aby bylo možné jí dosáhnout, je nutné, aby radiová síť a radiostanice nabízely aplikace a doplňky, které přinášejí plně optimalizované bezpečné prostředí.

Níže uvedených 7 vlastností přispívá pro zvýšení BEZPEČNOSTI

 1. Osamocený pracovník: Funkce navržena pro pracovníky, kteří pracují samostatně v izolovaném prostředí. Funkce Osamocený pracovník sleduje pracovní činnost a inicializuje stav nouze v případě, že pracovník nereaguje na periodické výstrahy.
 2. MAN DOWN: zvyšuje bezpečnost pracovníků sledováním pohybu radiostanice. MAN DOWN spustí nouzové upozornění, když dojde k nepřiměřenému náklonu (například v případě, když je uživatel zraněn a leží na zemi), nebo v případě že zůstává delší dobu bez pohybu. Radiostanice se snaží nejdříve upozornit uživatele a v případě že nereaguje, informuje o stavu nouze operátora sítě.
 3. Dálkový odposlech: Umožňuje uživateli na dálku aktivovat mikrofon i reproduktor jiné radiostanice. Tato funkce je užitečná zejména v případě poplachu, který spustila funkce MAN DOWN a je nutné pokusit se zjistit stav uživatele v nouzi. Nebo pokud potřebují orgány dohledu sledovat činnost pracovníka, zda jsou plněny standardy bezpečnosti.
  bezpečnost

  Funkce VOX umožní komunikovat bez nutnosti stisknout PTT

 4. VOX: tato funkce umožňuje pracovníkovy komunikovat pomocí kompatibilního headsetu. Ten pomocí funkce VOX automaticky aktivuje vysílání radiostanice a pracovník může komunikovat i v případě že nemůže použít hovorové tlačítko.
 5. PTT (Push-to-Talk): Celé skupiny můžou okamžitě komunikovat jediným stisknutím tlačítka. Velká tlačítka PTT na radiostanicích MOTOTRBO umožňují snadnější komunikaci a to i pro pracovníky v rukavicích.
 6. INTELIGENTNÍ AUDIO: Provoz v továrnách je hlučný a pracovníci potřebují jasně slyšet a být slyšet. MOTOTRBO radiostanice automaticky upravují hlasitost v závislosti na hluku v pozadí, aby zajistily slyšitelnost a srozumitelnost komunikace. To zabezpečí, že žádná žádost o pomoc nebude ignorována.
 7. Robustní konstrukce:  Radiostanice mají pokročilou ergonomii, velké displeje a tlačítka, intuitivní uživatelské rozhraní a vestavěný GPS modul pro sledování polohy. ATEX radiostanice jsou navrženy a vyrobeny pro provoz v prostředí s nebezpečím výbuchu.