Montáž radiostanice do vozidla se stává v poslední době zajímavým technickým zážitkem. Nedávno ještě standardní činnost vyžaduje stále větší kreativitu. Příčinou je interiér nových modelů aut, kde integrovaná palubní deska příliš prostoru a možností, kam umístit radiostanici, nedává. A netýká se to jenom osobních vozidel. Z tohoto pohledu je nutné vzít v úvahu i další řešení.

Podporu instalace mobilních radiostanic MOTOTRBO lze najít v nabídce příslušenství Motorola, která nabízí řešení i těch nejnáročnějších technických a provozních požadavků.

 

Jaké jsou základní varianty instalace vozidlové radiostanice?

1/ Montáž radiostanice – instalační držáky

Mobilní radiostanice se nejčastěji instalují na palubní desku vozidla do klasického držáku. Jedná se o montáž, kdy je radiostanice přístupná jak pro obsluhu, tak i pro servisní činnost.

 

2/ Montáž radiostanice – instalační rámeček

 

Instalační rámeček  je ideální, pokud nechcete namontovat radiostanici přímo na palubní desku. Dosáhnete tím lepšího vzhledu interiéru a radiostanice nepřekáží uživateli ve výhledu. Toto řešení  vyžaduje, aby v palubní desce bylo místo pro standardizovaný rámeček.

 

 

 

 

MOTOTRBO řešení pro vzdálenou montáž

Možnost vzdálené montáže vám umožní ušetřit místo v kabině, což se stává obvykle nezbytností, protože tam opravdu žádné místo není.

3/ Instalace radiostanice – dělená montáž

Sada pro dělenou montáž obsahuje hlavu radiostanice, která je obvykle na palubní desce. Tělo radiostanice vč. kabeláže může být instalováno pod sedadlem nebo v kufru. Kabel používaný k připojení radiostanice k hlavě dálkového ovládání má délku 3 nebo 5 metrů.

 

4/ Ruční ovládání vozidlové radiostanice MOTOTRBO

Jedná se o velice komfortní řešení, které umožní využít všechny funkce technologie Mototrbo.  Ideální varianta montáž radiostanice do vozidla s omezenými prostory. Vlastní radiostanici lze opět instalovat do zadní části vozidla nebo za sedadlo. Ruční ovladač s displejem a klávesnicí poskytuje všechny funkce uvnitř nebo vně vozidla.

Poznámka: Tato sada je kompatibilní pouze s modely DM4600, DM4600e, DM4601 a DM4601e.

 

 

Bezdrátový mikrofon

Pokud jsme vyřešili instalaci radiostanice, je možné věnovat pozornost i většímu komfortu obsluhy. Pokud potřebujeme využít vozidlovou radiostanici pro komunikaci i v případě, že obsluha není ve vozidle, je řešením bezdrátový mikrofon. Dosah mikrofonu je až 100 metrů od vozidla (přímá viditelnost. Operační čas baterie je 28 hodin (cyklus – 5/5/90) resp. 13 hodin (cyklus 5/35/60)

Párování mikrofonu je jednoduché, k dispozici je Audio Jack, nouzové tlačítko a ovládání hlasitosti.

Poznámka: Tato sada je kompatibilní pouze s modely DM4401, DM4401e, DM4601 a DM4601e.

 

Bližší informace poskytne: