Motorola představila zcela nový multinabíječ na ruční radiostanice řady DP2000 a DP4000. Stejně jako předchozí modely nabízí možnost nabíjet najednou s použitím pouze jedné zásuvky, až šest radiostanic, případně jejich baterii.

Nové jsou však možnosti, které multinabíječ poskytuje.

Nová multifunkční nabíječka IMPRES nabízí menší a lehčí platformu s integrovaným programováním a funkcemi pro správu radiostanic MOTOTRBO. Tento model je první ze série nabíječek s více jednotkami, které umožňují současně nabíjet až 6 radiostanic nebo baterií, a zároveň podporují integrované nahrávání dat do systému IMPRES Battery Fleet Management bez potřeby samostatného zařízení.

Mezi další nové funkce patří:

multinabíječ PMPN4289A

Nový multifunkční nabíječ PMPN4289A


• dva režimy zobrazení
o režim nastavení umožňuje uživateli přizpůsobit nabíječku pro konkrétní použití (režim ukládání baterií, zapnutí / vypnutí formátování, výběr formátu zobrazení, výběr šetřiče energie)
o diagnostický režim umožňuje číst údaje o bateriích IMPRES  (datum prvního použití, počet cyklů nabíjení a podrobnosti o kapacitě)
• režim analyzátoru baterií (například informace o ukončení životnosti)
• kombinovaný model nabízející jeden displej, na kterém lze zobrazovat informace o všech nabíjených bateriích bez nutnosti jejich přesouvání.
• příprava lithium-iontových baterií pro leteckou přepravu
• příprava lithium-iontových baterií pro dlouhodobé uložení.

Přeprava lithium-iontových vzduchem


Aby se vyhovělo předpisu Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu (IATA), podle níž musí být lithium-iontové články a baterie předány k přepravě ve stavu nabití, který nepřesahuje 30% jmenovité konstrukční kapacity. Je nabíječka vybavena funkcí při níž nabije baterie na nízkou hodnotu (typicky 25% jmenovité kapacity), která umožňuje leteckou přepravu zásilky.

Dlouhodobé skladování


Nová multifunkční nabíječka může být také nastavena pro přípravu baterii na dlouhodobé ukládání. To umožňuje, aby baterie IMPRES dosáhla stavu nabití, který je vhodný pro dlouhou dobu skladování v prostředí nebo zařízeních s environmentálně řízeným skladováním. Na výběr je řada možností od výchozího nabití na 50% jmenovité kapacity baterie po možnost nabití na 75% kapacity, které je vhodné pro případ kdy požaduji, aby byla baterie rychle připravena k možnému použití.

 

Specifikace


• Vlastnosti:
o Hmotnost: 3,9 kg
o Rozměry (D x Š x V): 445 x 170 x 116 mm
o Druh baterie: Ni-MH, Li-Ion
o Technologie: IMPRES
o Zdroj napájení: 120-240 VAC
o Počet slotů: 6
o Počet displejů: 1 (budoucí funkce: rozšiřitelná až 6násobná zobrazení prostřednictvím upgradu softwaru)
•Podporované radiostanice:
o MOTOTRBO Profesionální radiostanice:
– modely bez ATEX: řady DP4000 / DP4000e , DP2000 / DP2000e a DP3441e/ DP3661e
– modely ATEX: DP4000 Ex Series a DP4000 Ex Ma Series

Příslušenství:

 

CB000458A07 – Datový kabel USB pro správu a programování
BR000271A01 – Konzola pro upevnění na stěnu (kompatibilní s dobitím baterie nebo rádia samostatně – bez příslušenství)
BR000272A01 – konzola pro upevnění na stěnu (s prostorem pro uložení příslušenství, které je připevněné k radiostanici – například mikrofon s  reproduktorem)

Návod k použití Multinabíječ Motorola PMPN4297A, PMPN4289A

Chci návod na multinabíječ