osobní kamera VB400

MOTOROLA VB400

Osobní kamery představují osvědčené řešení pro bezpečnostní týmy a organizace z oblasti vymáhání práva, takže se dá předpokládat, že někteří z vás již používá nějaké kvalitní zařízení pro záznam videa. A vzhledem k tomu, že většina bezpečnostních složek používá pro komunikaci radiostanice Motorola, tak příspěvek Motoroly, osobní kamera VB400, nemůže zůstat bez pozornosti.

V dnešní době se setkáváte s tím, že události a zákroky, které provádíte jsou často natáčeny a stejně často medializovány. Práce bezpečnostních složek se velice často interpretuje na základě neověřených domněnek a pochybných svědectví. A je velmi málo lidí, kteří se zajímají o jejich původ. A ještě méně lidí si dá práci, aby je posoudili v kontextu.

Osobní kamery jsou primárně určeny k podpoře vašich pracovníků při řešení agresívního chování. Osobní kamery přispívají ke zklidnění situace a poskytují ochranu vašim lidem před falešným obviněním.

Záznam videa osobní kamerou hraje roli nezaujatého a nezávislého svědka a posiluje důvěru mezi vaším týmem a veřejností.

 

Stoupající trend používání osobních kamer je již nějakou dobu zjevný a dá se očekávat, že tato rostoucí křivka bude pokračovat. Očekávaný objem prodeje osobních kamer se během 3 let zdvojnásobí. A polovinu z nich budou používat bezpečnostní složky.

 

Osobní kamera VB400 – popis

Osobní kamera VB400 od MOTOROLY není tak úplnou novinkou a původně se objevila pod značkou Edesix v době kdy Motorola uvažovala se zařazením osobních kamer do svého širšího portfolia.

Nyní máme již příležitost popsat vám, jak vypadá řešení od Motoroly.

Rozlišení videa je v případě Motoroly menší a je to v úvozovkách jenom FHD 1920×1080 s frekvencí 30 obrázků za vteřinu.

Veškerou konfiguraci a údržbu lze provést s předstihem pomocí softwaru VideoManager, takže uživatelé mohou začít pracovat s minimálním zaškolením.

Všechny nahrávky se ukládají zašifrované v kameře VB400, dokud nejsou bezpečně a automaticky staženy.

Stupeň krytí je IP67 a kamera umožňuje 12 hodin nepřetržitého nahrávání.

VB400 má CENTRÁLNÍ TLAČÍTKO PRO NAHRÁVÁNÍ, to umožňuje INTUITIVNÍ OVLÁDÁNÍ kamery zejména v případě, kdy uživatel nemá čas se soustředit na ovládání kamery.

Kamera umožňuje povolit před- a následné nahrávání po zapnutí kamery, takže zachytíte klíčové sekundy – nebo minuty – bezprostředně před situací a po ní a tím pádem máte k dispozici všechny okolnosti incidentu.

 

Další vlastnosti

  • INTEGRACE s radiostanicemi Motorbo představuje zajímavý prvek z pohledu uživatele. V případě, že vysílačka Motorola vstoupí do nouzového stavu zahájí VB400 nahrávání. To znamená, zmáčknutím oranžového tlačítka Emergency na radiostanici, začínáte zároveň nahrávat video. Tuto funkci umožňuje modul Bluetooth v obou zařízeních.
  • NAHRÁVÁNÍ PEER-ASSISTENT neboli hromadné nahrávání minimalizujte pracovní zátěž pro reagující pracovníky. Kamery VB400 zahájí záznam v okamžiku, kdy to udělá jiná kamera v konfigurovatelném okruhu. Ta funkce je užitečná i z toho důvodu, protože tím zajistíte, že událost se zdokumentuje z různých úhlů pohledu.

 

Bezpečnost

Kamera VB400 AUTOMATICKY ŠIFRUJE A ZABEZPEČUJE NAHRÁVKY, KTERÉ NAHRÁVÁ – TAKŽE K NIM MOHOU MÍT PŘÍSTUP POUZE AUTORIZOVANÍ UŽIVATELÉ PROSTŘEDNICTVÍM SPECIALIZOVANÉHO SOFTWARU.

Jakmile váš tým vyřeší situaci, je důkazní video, které pořídil, uchováno v bezpečí, dokud jej nebude možné stáhnout.  Hardware VB400 je navržen tak, aby zabránil neoprávněným osobám získat přístup k šifrovanému vnitřnímu úložišti. Žádný záznam nelze prohlížet, pokud není ka mera znovu připojena k VideoManageru přes dokovací stanici.

 

Osobní kamera VB400 – dokovací stanice

Dokovací stanice u kamer od Motoroly má 14 slotů. Připojení dokovací stance k Video manageru, tzn k počítači, se děje prostřednictvím kontroléru. Opět platí, že jakmile je VB400 v dokovací stanici, veškerý uložený záznam se automaticky přenese do VideoManager – bez nutnosti dalšího zásahu uživatele a kamera se nabije.

Sólová dokovací stanice není příliš vhodná a využijete ji spíše pro testovací režim.

 

Připevnění

Osobní kamera VB400 je kompatibilní s jakýmkoli oblečením. Je zde klasický Aligátor klip a kromě toho různé druhy úchytů, které lze kombinovat s různými protikusy. Nechybí ani magnetický úchyt, jednoduchý nebo dvojitý držák MOLLE, hrudní a ramenní postroj, …..

Takže co se týká kamer VB400, můžete být jisti, že ji připevníte k jakékoli vaší uniformě.

 

Osobní kamera VB400 – videoManager

VideoManager poskytuje snadnou správu kamer, efektivnímu ukládání záznamů, úprava a jejich sdílení. Bezpečnostní protokoly omezují, kdo má přístup k vašemu systému a co na něm může dělat, a zároveň chrání vaše videa pomocí šifrování. VideoManager není součástí dokovací stanice. Musíte pořídit licenci pro jeho použití na každou kameru, kterou chcete v rámci aplikace používat.