Osobní kamery je jedno z témat, které naši zákazníci otevřely při našich setkáních. Osobní kamery, které řada z nich již delší dobu používá jako nástroj, který zvyšuje váhu důkazních materiálů. Často si uživatelé stěžovali na poruchovost, složité ovládání, práci s pořízeným záznamem i celkovou kvalitu pořízeného záznamu. Shodli jsme se s nimi na tom, že kvalitní zařízení pro záznam videa je klíčové pro jejich práci.

Snažili jsme se najít produkt, který by svou kvalitou zpracování a záznamu splnil zákazníkova očekávání. Z naší dlouholeté praxe v oblasti radiostanic nám také bylo jasné, že je třeba najít produkt, který nebude pouze osobní kamerou, ale který zákazníkovy nabídne komplexní systém a přizpůsobí se jeho potřebám.

Osobní kamery VIPRO

Na základě srovnání technických parametrů a provedení zátěžových testů jsme vybrali osobní kamery VIPRO, které v současné době patří k tomu nejzajímavějšímu a nejlepšímu, co je na trhu k dispozici.

Vipro nabízí ucelené řešení jak osobních kamer, tak i kamer do vozidel.

Osobní kamery jsou k dispozici ve verzi LITE a ve verzi LTE, která umožňuje streamování videa. Pro oba typy je k dispozici praktické příslušenství jako jsou různé klipové a magnetické držáky, propojovací datové kabely, malé externí kamery i kamery pro skryté nošení.

Samostatnou kapitolou u příslušenství jsou dokovací stanice. Ty se nabízejí ve verzích pro 8 až 20 osobních kamer. Právě dokovací stanice, jejichž součástí je aplikace DEMS pro správu záznamů, vytváří neodmyslitelnou součást celého řešení. Dokovací stanice zajistí nabíjení, kopírování záznamů i uvolnění paměti kamery pro další záznamy. To vše bez nutnosti zásahu uživatele a bez rizika poškození kamery.  Každý záznam je zároveň přiřazen konkrétnímu uživateli, který ho pořídil.

Můžete se podívat, co váš tým vidí.

V případě kamer do vozidel je základem rekordér, ke kterému se připojují jednotlivé kamery ve vozidle. Rekordér je ve variantě pro až 4 kamery, nebo pro až 8 připojených kamer. Záznam z kamer se ukládá na vestavěný pevný disk. Rekordér je možné vybavit GPS funkcí pro záznam polohy do záznamu, případně je možné vybavit jej i 4G (nově i 5G) GSM modulem pro dálkovou správu zařízení.

To, že jsme vybrali správně, jsme se přesvědčili záhy po uvedení kamer na náš trh. Nejvíce zákazníci oceňují u osobních kamer VIPRO kvalitu záznamu, jednoduché ovládání, dlouhou výdrž vestavěné baterie, identifikaci uživatele. U vozidlových kamer je to především velikost prostoru pro ukládání záznamů a možnost vzdáleného přístupu k záznamům.

Během této krátké doby se podařilo prodat téměř 1000 osobních kamer.

Mezi nové uživatele patří bezpečnostní složky jako jsou Městské policie, Policie České Republiky, Vězeňská služba a další….. Nižší počty využívají i zdravotní záchranné služby, hasiči a zaměstnanci městských úřadů, kteří se v terénu mohou setkat s problémovým chováním svých klientů. Novinkou je používání osobních kamer u bezpečnostní agentury pro ostrahu v obchodních centrech.

Spokojené zákazníky a rychlé rozšíření osobních kamer VIPRO podporuje i flexibilita výrobce, který dokáže rychle reagovat na podněty koncových uživatelů a je ochoten modifikovat některé funkce osobních kamer.

Máte otázky? Kontaktujte nás.