BEZPEČNOST A PRODUKTIVITA

Role, kterou hraje komunikační technologie při zlepšování bezpečnosti pracovníků a jejich produktivity  se neustále zvyšuje. Pomocí digitálního systému MOTOTRBO od firmy Motorola dosáhnete větší bezpečnosti zaměstnanců a lepší zabezpečení majetku.

Vaši pracovníci pracují v prostředí s nebezpečím výbuchu, kde může být hořlavý prach, chemický provoz, únik plynu, hořlavé uhlovodíky apod. Pracují s látkami, které jsou nebezpečné pro životní prostředí.  To jsou podmínky, kde potřebujete kritickou komunikaci, která může odolat extrémním teplotám, prachu, hluku, dešti a toxické expozici. Radiostanice splňují nebo překračují MIL-STD-810 pro výjimečnou trvanlivost a jsou ohodnoceny stupněm krytí IP67.

Motorola rozšířila portfolio MOTOTRBO ATEX o certifikované typy radiostanic Ex Ma pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu. Tyto nové výkonné přenosné radiostanice mají nejvyšší hodnocení ATEX skupiny plyn. Jsou certifikovány pro použití v hlubinných dolech, nebo v povrchových zařízeních ohrožených důlním plynem a hořlavým prachem včetně uhelného prachu. Funkčnost nových radiostanic je podobná současným modelům ATEX s tím, že Ma radiostanice nemají přijímač GPS.

V případě nespolehlivé komunikace může dojít k nehodám. Může to být nepochopená instrukce, zpoždění při ohlašování nebezpečného úniku, volání o pomoc, které se nepodaří spojit.

V hlučném prostředí může kvalita zvuku ať už z radiostanice nebo ve sluchátkách znamenat rozdíl mezi bezpečným dokončením úkolu a nebezpečnou událostí.

BEZPEČNOSTNÍ FUNKCE

Radiostanice DP4000 Ex Serie jsou navrženy tak, aby zajistili bezpečnost pracovníků v co nejvyšší možné míře. Hlasitý a čistý zvuk pomáhá zajistit, aby se zprávy dostaly do nejhlučnějších prostředí.  Integrované funkce a moduly posílají okamžitou výstrahu, pokud dojde k nehodě.

Jasně modrá barva pomáhá zabezpečit, aby pracovníci snadno identifikovali a používali ATEX radiostanice schválené pro použití v nebezpečných provozech.

Funkce:

  • LOKACE UVNITŘ BUDOV – sleduje osoby uvnitř budov a odesílá upozornění, pokud vstupují do nebezpečných oblastí.
  • DUÁLNÍ PŘIJÍMAČ GPS/GLONASS – sleduje osoby ve venkovních prostorech a odesílá upozornění, pokud vstupují do nebezpečných oblastí.
  • INTEGROVANÝ AKCELEROMETR (Man Down) – detekuje pohyb a vydává výstrahy, pokud je pracovník nehybný nebo se radiostanice dostane do horizontální polohy.
  • OSAMĚLÝ PRACOVNÍK (Lone Worker) – upozorní dispečera v okamžiku, kdy dojde k nehodě a pracovník nemůže reagovat a odeslat žádost o pomoc.
  • INTELIGENTNÍ ZVUK – automaticky upravuje hlasitost tak, aby odpovídala úrovni pozadí
  • VYLEPŠENÁ FUNKCE POTLAČENÍ OKOLNÍHO HLUKU – Zlepšuje srozumitelnost tím, že eliminuje hluk v pozadí, jako jsou pracovní stroje nebo technologická linka.

EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE

Modely řady DP4000 Ex jsou vybaveny dostatečně velkými tlačítky PTT a hlasitosti, přepínač kanálů a programovatelná tlačítka je možné snadno použít, i když nosíte rukavice. Velký, barevný displej (pouze DP4801 Ex a DP4801 Ex Ma) je snadno čitelný a LED ikony zobrazují informace o stavu radiostanice na první pohled.

Výrazné oranžové nouzové tlačítko umožňuje pracovníkům rychle zavolat pomoc v případě potřeby.

V chemickém provozu, kde se setkáváte s extrémním prostředím je rozhodující používané audio příslušenství ATEX navržené tak, aby odolávalo nebezpečí.

Externí mikrofon s reproduktorem

Reproduktorový mikrofon IMPRES zajišťuje bezproblémovou komunikaci. Mikrofonní funkce Windporting usnadňuje jeho používání za všech povětrnostních podmínek.

PELTOR ™ náhlavní soupravy

Tato sluchátka s vysokou účinností ochrany sluchu jsou certifikována pro ATEX extrémní podmínky a pro pohodlné a dlouhé nošení.

Baterie a nabíječe IMPRES ™

Vysokokapacitní baterie IMPRES maximalizují dobu hovoru a optimalizují automaticky životnost baterie. Baterie IMPRES oproti standardním bateriím mají o 43% vyšší počet nabíjecích cyklů. To znamená, že pokud nabíjíte radiostanici dvakrát až třikrát týdně získáte více než jeden rok provozu navíc.

MOTOTRBO – CERTIFIKACE ATEX

Rating MOTOTRBO EX MA

Gas:
ATEX: Class II 2G Ex ib, IIC T4 Gb, IECEx: Ex ib IIC T4 Gb

Dust:
ATEX: Class II 2D Ex ib, IIIC T130°C Db, IECEx: Ex ib IIIC, T130°C Db

Mining:
ATEX: Class I M1 Ex, ia I Ma, IECEx: Ex ia I Ma

Rating MOTOTRBO ATEX

Gas:
ATEX: Class II 2G Ex ib, IIC T4 Gb, IECEx: Ex ib IIC T4 Gb

Dust:
ATEX: Class II 2D Ex ib, IIIC T130°C Db, IECEx: Ex ib IIIC, T130°C Db

Mining:
ATEX: Class I M2 Ex, ib I Mb, IECEx: Ex ib I Mb