RYCHLÁ KOMUNIKACE IZS

Inteligentní technologie MOTOTRBO umožňuje bezpečnější a rychlejší reakci na událost. Motorola se zaměřuje na poskytování vyspělých komunikačních technologií v reálném čase s rychlou odezvou na mimořádné události.

Když jsou ohroženy životy občanů, každá sekunda se počítá. Mít správné informace na místě incidentu a na cestě k němu, může pomoci maximalizovat tzv. zlatou hodinu a zachránit životy.

EFEKTIVNÍ SPOJENÍ

Záchranné složky IZS potřebují maximální výkon RF, aby pronikli do cihlových staveb, betonových hal a ocelových budov. Nejnovější rádiové modely společnosti Motorola byly vylepšeny pro maximální přenosový výkon a zároveň zvyšují citlivost přijímače pro rozšíření dosahu radiostanice. Navíc je důležité, aby nedocházelo k rušení, které je způsobené nekompatibilním příslušenstvím, proto je radiostanice a příslušenství navržena jako jeden systém.

JASNÝ A SROZUMITELNÝ ZVUK

Jasný a srozumitelný zvuk je prioritou pro záchranné složky IZS, protože jejich radiostanice (a příslušenství) může být jejich jediným komunikačním nástrojem, když reagují na incident. Musí slyšet v prostředí, kde se pohybují, zvláště když nosí přilbu a masku pro dýchání. Motorola spolupracuje s výrobci bezpečnostních zařízení, jako jsou Dräger, MSA Safety a další, abychom mohla integrovat radiostanice MOTOTRBO s jejich sekundárním zvukovým příslušenstvím. Celý systém je následně společně optimalizován, aby bylo zajištěno, že při jeho použití v terénu nedojde k žádnému překvapení.

JEDNODUCHÉ SPOJENÍ V RÁMCI KRAJE

Pro záchranné složky IZS je důležité mít zajištěné dostatečné pokrytí rádiovým signálem v požadované oblasti, kterou je kraj. Tomuto požadavku nejlépe vyhovuje konfigurace infrastruktury, která se nazývá IP Site Connect.

Provoz v systému IP Site Connect umožňuje propojení více rozptýlených oblastí, kde je potřeba zajistit společnou komunikaci. Infrastruktura zahrnuje jednotlivé lokální převaděče a jeden nebo několik systémů převaděče a aplikačního serveru. Převaděče jsou propojeny přes neveřejnou datovou síť nebo internet.

Radiostanice mají naprogramovaný seznam všech převaděčů. Pokud chce uživatel komunikovat, stanice vyhledá ze seznamu převaděč s nejsilnějším signálem a ten určí jako aktuální, dokud ho neztratí, nebo neklesne jeho úroveň pod limit. Potom hledá podle seznamu další převaděč nebo se pokouší spojit s původním.

Celý systém je tvořený 1 nebo 2 celoplošnými kanály napříč celým územím, což je hovorová cesta, kterou uživatelé mohou využívat pro komunikaci s jakoukoliv radiostanicí bez přepínání kanálu. Všechny převaděče je možné zároveň využívat pro lokální přenos hlasu a dat.

SPECIÁLNÍ AUDIO PŘÍSLUŠENSTVÍ

Pro hasičské záchranné sbory je určeno speciální příslušenství, jako jsou nové mikrofony Omni Directional IMPRES ™ s integrovanou zásuvkou Nexus pro radiostanice MOTOTRBO ™ DMR. Nový mikrofon nabízí velké přední a boční PTT tlačítko, umožňuje ovládání hlasitosti, k dispozici je programovatelné tlačítko a samozřejmostí je oranžové tlačítko nouze. Vodotěsné pouzdro mikrofonu má krytí IP67. Mikrofony jsou snadno ovladatelné v rukavicích a umožňují uživatelům, kteří nosí dýchací masku nebo kontaktní náhlavní soupravu, připojit tuto soupravu přímo do mikrofonu, který je připojen k radiostanici. Mikrofon tak lze podle potřeby používat jako velkoplošné PTT tlačítko nebo jako mikrofon.

Nezapomeňte také na rčení, že vaše radiostanice je jen tak dobrá, jako je baterie, která ho napájí.

Životnost baterie a spolehlivost nabíječky je jedním z nejdůležitějších faktorů. Baterie a nabíječky pracují jako kompletní systém s radiostanicí, aby optimalizovaly proces nabíjení a celkovou životnost baterie. IMPRES řešení společnosti Motorola se skládá z baterií IMPRES a nabíječek IMPRES, které automaticky optimalizují proces nabíjení. To prodlužuje životnost baterie o 43% (150 dalších nabíjecích cyklů) ve srovnání se standardními bateriemi. To znamená méně baterií po dobu životnosti radiostanice.

MOTOTRBO VYLEPŠENÍ

EFEKTIVITA

 • INTEGROVANÁ DATA hlas + poloha + text, signalizace
 • DOSAH ZVÝŠENÝ AŽ 8% rozšíří pokrytí radiové sítě
 • PRODLOUŽENÁ ŽIVOTNOSTÍ BATERIE s novým nízkonapěťovým obvodem umožňuje až o 25% delší provozní dobu
 • ZVÝŠENÁ ODOLNOST zlepšené těsnění zaručí odolnost proti prachu a vodě
 • VIBRAČNÍ SPONA NA OPASEK pro vybrané modely zajišťuje, že uživatelé jsou diskrétně upozorněni na hovor.

BEZPEČNOST

 • DUÁLNÍ PŘIJÍMAČ GPS/GLONASS – sleduje osoby uvnitř centra měst a odesílá upozornění, pokud vstupují do nebezpečných oblastí
 • INTEGROVANÝ AKCELEROMETR – detekuje pohyb a vydává výstrahy, pokud je pracovník nehybný
 • INTELIGENTNÍ ZVUK – automaticky upravuje hlasitost tak, aby odpovídala úrovni pozadí
 • DOBRÉ PRO ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ – rádio splňuje a překračuje všechny předpisy pro potenciálně nebezpečné látky

ÚČINNOST

 • REDESIGNOVANÝ ZASILOVAČ – zvuk je mnohem čistší, zejména při vysoké hlasitosti
 • DUÁLNÍ MIKROFON – redukuje hluk větru při použití vně objektu
 • VYLEPŠENÁ FUNKCE POTLAČENÍ OKOLNÍHO HLUKU – zlepšuje srozumitelnost tím, že snižuje hluk v pozadí, který způsobuje doprava, fanouškové v hale, hosté v restauraci.
 • DVOJNÁSOBNÁ KAPACITA RAM- paměť radiostanic je připravena pro instalaci dalších aplikací a vylepšení.